KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 17515093
nr 1751 5093
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Signerad, bildmått. 18x26 cm, yttermått inklusive ram: 34x41 cm
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 december 2025
kl 18:30:47
13/12 13:42:27
Edvard Forsström
Läs mer om Edvard Forsström